Аутокісна трансплантація у собаки

Мак надійшов до госпіталю через три місяці після отримання травми – перелому обох кісток передпліччя у середній третині. Всі ці три місяці наш пацієнт провів у гіпсі і завдяки такому «лікуванню» повноцінно користуватися кінцівкою не міг.

Після зняття гіпсу та проведення повного ортопедичного огляду вимальовувалася така собі картина. Повна та зовсім не райдужна: оскільки кістки були зафіксовані неналежним чином, відбулося зміщення кісткових уламків і утворилися помилкові суглоби у місцях переломів. Ситуація ускладнювалася ще й тим, що через перифокальний і перифіброзний процеси м’язи та сухожилля змінили свою топографію, що призвело до порушення функцій сухожиль.

Разом із власником ухвалили рішення – йдемо на операцію. Але, простим МОС тут не відбудешся – через некоректне утворення хибних суглобів був пошкоджений кістковомозковий канал і кровопостачання цієї ділянки порушилося, тому єдиним правильним варіантом було проведення металоосеосинтезу та аутокостної трансплантації.

Як трансплантат був використаний фрагмент з клубової кістки – саме ця кістка є найбільш вдалим варіантом для трансплантата, так як її структура досить легко дозволяє моделювати трансплантат відповідно до необхідної форми.

Щоб позбавити раз і назавжди собаку болю та дати можливість нормально бігати, ми додатково поставили дві накісткові пластини.

Близько двох тижнів собака перебував у госпіталі під наглядом лікарів – післяопераційний період вимагав ретельного догляду та регулярної фізіотерапії, потім відправився додому.  Через чотири місяці повернувся – треба було зняти пластини, функцію кінцівки було повністю відновлено.

Терміни:

Аутокісна трансплантація у собаки – це трансплантація власного кісткового фрагмента, взятого, найчастіше, з клубової кістки. Такий вид трансплантації істотно знижує ризик ускладнень – це пов’язано з біологічними властивостями кістки, що пересаджується. Основне завдання хірургів під час трансплантації – збереження живлення пересадженої тканини, оскільки саме кровопостачання зберігає пластичні властивості пересадженого фрагмента, що значно скорочує термін приживлення аутокості у ложі.