Профіль

Вітаю вас!

Мене звуть Павло Пульняшенко, я головний лікар та головний хірург ветеринарного госпіталю “Фауна-сервіс”. Понад 40 років я займаюся хірургією, понад 28 з них – я ветеринарний хірург. Раніше я оперував людей, був військовим хірургом, потім усе змінилося. Змінилося тоді, коли я зрозумів, що життя тварин не менш важливе, ніж життя людей.

Багато колег мене не зрозуміли та не підтримали, але рішення було незмінним і, після закінчення Білоцерківного аграрного університету, я отримав повне право рятувати життя тваринам, чим займаюся й досі.

Величезною перевагою став попередній досвід – у ветеринарну хірургію я зміг принести безліч методик із гуманної медицини і, дещо їх видозмінивши, з успіхом застосовувати у подальшій роботі. Таким чином з’явилася на світ методика лікування завороту шлунка та методика лікування хіатальних гриж у тварин – тепер їх використовують лікарі у багатьох країнах. Написано книги, які стали настільними для колег, проведено безліч навчальних семінарів, опубліковано велику кількість навчальних матеріалів, отримано достатньо нагород. Все це цікаво і важливо, мені подобається вивчати талановитих лікарів і спостерігати за їх успіхами, проте найбільшою моєю пристрастю є хірургія.

Хірургія – дама примхлива, жодного дня не минає без викликів, які я майже завжди приймаю. Я говорю “практично”, бо ніколи не роблю операцій, які безнадійні, але якщо є хоч якийсь шанс, намагаюся його використати. Звичайно, не завжди це залежить від мене – рішення лишається за вами, власниками. Моє завдання – правдиво та максимально детально розповісти, що на вас чекає далі. Принаймні, як має бути, адже оперуючи стільки років, я чудово усвідомлюю, що хірургія дама ще й непередбачувана – неприємностей можна очікувати на кожному кроці.

Алгоритм лікування хірургічних пацієнтів я приніс із собою також із гуманної медицини, тому жоден пацієнт (крім, мабуть, ургентних) не лягає на операційний стіл без обстеження – я волію знати, з чим маю справу. Ніколи не проводжу операції один, розриваючись між пацієнтом, необхідністю стежити за наркозом та інструментами. Я впевнений, що кожен повинен виконувати свою роботу, тому моя операційна команда складається з лікаря-анестезіолога, асистента й операційної сестри – кожного свої обов’язки. Такий підхід дозволяє не відволікатися ні на що і концентрувати увагу тільки на пацієнті.

Я захоплююсь нейрохірургією – там найскладніші завдання. Однак помилкою буде вважати, що всі інші операції є простими. Простих немає. Організм непередбачуваний.

Мені часто доводиться виправляти помилки інших. Це не хвастощі і не бажання здатися найкращим. Це, на жаль, констатація факту. На жаль, бо моя робота – рятувати. І мені дуже хочеться, щоб кожен хірург, який має таку ж роботу, виконував її якісно.

Сподіваюся, ми з вами не зустрінемося. Тому що наша зустріч означає, що з вашою твариною – біда. Але якщо так склалося, що цієї зустрічі не уникнути, я зроблю все, що в моїх силах, щоб наша спільна історія мала щасливий фінал.

З повагою, ПР.