Профіль

Вітаю вас!

Мене звуть Павло Пульняшенко, я головний лікар і головний хірург ветеринарного госпіталю “Фауна-сервіс”. Протягом 48 років я займаюся хірургією, 26 з них – я ветеринарний хірург. Понад два десятки років я оперував людей, був військовим хірургом, потім все змінилося. Змінилося тоді, коли я зрозумів, що життя тварин так само важливе, як і життя людини.

Багато колег мене не зрозуміли і не підтримали, але рішення було незмінним і, після закінчення Белоцерківського аграрного університету, я отримав повне право рятувати життя тварин, ніж та займаюся до сих пір.

Величезною підмогою в моїй роботі став попередній досвід – в ветеринарну хірургію я зміг принести безліч методик з гуманної медицини і, кілька їх видозмінивши, з успіхом застосовувати в подальшій роботі. Таким чином з’явилася на світло методика лікування завороту шлунка і методика лікування хіатальних гриж у тварин – тепер їх використовують лікарі в багатьох країнах. Написані книги, які стали настільними для колег, проведено безліч навчальних семінарів, опубліковано велику кількість навчальних матеріалів, отримано достатньо нагород. Все це цікаво і важливо, мені подобається вчити талановитих лікарів і спостерігати за їхніми успіхами, проте найбільшою моєю пристрастю є хірургія.

Хірургія – дама примхлива, ні дня не проходить без викликів, які я практично завжди приймаю. Я кажу “практично”, бо ніколи не роблю операцій, які безнадійні, але якщо є хоч якийсь шанс, намагаюся його використовувати. Звичайно, не завжди це залежить від мене – рішення залишається за вами, власниками. Моє завдання – правдиво і максимально детально розповісти, що вас чекає далі. По крайней мере, як повинно бути, адже оперуючи стільки років, я прекрасно усвідомлюю, що хірургія дама ще й непередбачувана – неприємностей можна очікувати на кожному кроці.

Алгоритм лікування хірургічних пацієнтів я приніс з собою також з гуманної медицини, тому жоден пацієнт (крім, мабуть, ургентних) не лягає на операційний стіл без обстеження – я віддаю перевагу знати, з чим маю справу. Ніколи не проводжу операції один, розриваючись між пацієнтом, необхідністю стежити за наркозом і інструментами. Я впевнений, що кожен повинен виконувати свою роботу, тому моя операційна команда складається з лікаря-анестезіолога, асистента, операційної сестри і у кожного своє коло обов’язків. Такий підхід дозволяє не відволікатися ні на що і концентрувати свою увагу тільки на пацієнта.

Я захоплююся нейрохірургії – там найскладніші завдання. Однак, помилкою буде вважати, що всі інші операції легкі. Легких не буває. Організм непередбачуваний.

Мені часто доводиться виправляти помилки інших. Це не хвастощі і не бажання здатися найкращим. Це, на жаль, констатація факту. На жаль, тому що моя робота – рятувати. І мені дуже хочеться, щоб кожен хірург, у якого така ж робота, виконував її якісно.

Сподіваюся, ми з вами не зустрінемося. Тому що наша зустріч означає, що з вашим тваринам – біда. Але, якщо так склалося, що цієї зустрічі не уникнути, я зроблю все, що в моїх силах, щоб у нашій спільній історії був щасливий фінал.

З повагою, ПР.