Пухлина молочної залози із розпадом у собаки

Пухлина Агнес почала рости три роки тому. З самого початку власники зверталися до різних клінік, проте всюди лікарі рекомендували просто спостерігати – побоювалися, що дванадцятирічний лабрадор не витримає наркозу через вік.

На жаль, це досить типова ситуація: найчастіше фахівці спостерігають за пухлинним процесом надто довго, втрачаючи момент, коли пухлину можна було б усунути без додаткових проблем. Агнес робили перев’язки, промивали рану фурациліном, але це все. Результат такого лікування – величезна пухлина молочної залози із розпадом у собаки.

До моменту звернення до нашого госпіталю пухлина на животі виглядала вже зовсім жахливо: вона розпадалася на шматки, лякаючи господарів кривавими та гнійними виділеннями з відповідним запахом.

Друга розташовувалася на тазовій частині Агнес і поширилася до хвоста. Ми вирішили не піддавати стару собаку наркозу двічі, тому прибрали обидві пухлини за один раз. На щастя, собаці вдалося зберегти сфінктер, хоча одна з пухлин кілька років проростала у пряму кишку.

Зараз Агнес почувається набагато краще, проте на собаку чекають ще випробування: видалення ще кількох пухлин. За станом здоров’я Агнес показана ще одна, більш обширна операція, під час якої ми приберемо пухлини, що залишилися, і проведемо кастрацію. Це необхідно, адже яєчники є одним із головних факторів, які призводять до розвитку пухлин.

Провести всі оперативні втручання за раз було неможливо. Гнійне запалення пухлини, що розпадається, сильно ускладнювало оперативне втручання і могло призвести до поширення інфекції. Тому ухвалили рішення провести операцію у два етапи. Для початку зняли інтоксикацію організму, видаливши критичні пухлини. Через розміри освіти післяопераційна рана була великою, тому довелося також повести місцеву пластику шкіри.

Чи варто боятися оперувати вікових тварин? У жодному разі. Сам собою вік тваринного перестав бути головним критерієм під час проведення оперативних втручань. У разі, якщо вихованцю необхідна операція, ми проводимо ретельне передопераційне дослідження. А вже за результатами дослідження приймається рішення про те, чи можна проводити операцію.

Головним критерієм є збереження функцій внутрішніх органів: печінки, нирок серця. Буває, що і в солідному віці 12 або 15 років ці функції збережені і тварина чудово почувається. На жаль, трапляється так, що у трирічної тварини внутрішні органи перебувають у поганому стані, і це стане протипоказанням для операції.