Некроз кісток нижньої щелепи у собаки

Квіточка надійшла до госпіталю з Кіровограда – щеня постраждало від “добрих рук”, що засунули в пащу собаці петарду. Результат – тяжка травма нижньої щелепи у собаки. Тварину обстежували та лікували у Кіровограді, проте характер травми був настільки важким, що повернути цуценя до повноцінного життя нашим колегам не вдалося і, після проведеної операції, цуценя годували лише за допомогою зонда. З надією на те, що собаці вдасться повернути повноцінне життя, Квіточку привезли до Києва, у Фауна-сервіс.

Ретельно обстежити собаку було неможливо – тварині було боляче, тому повноцінний огляд вдалося провести лише під наркозом. Діагноз – некроз кісток нижньої щелепи у собаки, не відображає всю важкість стану тварини. У Квіточки була відсутня практично вся нижня щелепа, кістки, що залишилися, некротизувалися, розвивався остеомієліт. Зважаючи на те, що собака не могла самостійно харчуватися, організм був сильно виснажений і зневоднений, тому термінове оперативне втручання показано не було – пацієнта необхідно було стабілізувати та підготувати до втручання.

Основне завдання, яке стояло перед нами – повернути Квіточці можливість харчуватися самостійно, що виявилося дуже непросто – ступінь травмування щелепи була високою, а через гнійно-некротичний процес, що розвивався в кістках, довелося видалити великий обсяг кісткової тканини. Після резекції нижньої щелепи ми провели пластику м’яких тканин, створили всі умови для того, щоб тварина могла самостійно харчуватися. 

Молодий організм собаки та її прагнення жити, разом із стараннями безлічі людей зробили свою справу – на другий день після операції Квіточка почала їсти самостійно. Через 2 тижні після операції цуценяті зняли шви і, чесно кажучи, слідів отриманої травми наразі практично не видно.

Терміни:

Остеомієліт у собаки – гнійна інфекція, що вражає кісткову тканину (остит), навколишню кістку окістя (періостит) і кістковий мозок (мієліт). Остеомієліт може бути гострим та хронічним.