Міжхребетна грижа у собаки

Тетрапарез тазових кінцівок, атаксія, виражені болючі відчуття неясного походження – з такою симптоматикою собака повернувся додому після чищення зубів. Власники провели МРТ, згідно з яким наші колеги поставили діагноз – екструзія міжхребцевих дисків. Було призначено консервативне лікування, яке, на жаль, не дало результатів. У пошуках альтернативного методу лікування, власники звернулися до нас у Фауна-сервіс.

Після первинного огляду ми рекомендували повторне МРТ – після проведення першого дослідження вже пройшло достатньо часу, до того ж клінічна картина не зовсім відповідала висновкам колег. За результатами дослідження було встановлено діагноз: пролапс міжхребцевого диска між другим і третім шийними хребцями з обструкцією спинного мозку на 30%. Іншими словами – міжхребетна грижа у собаки.

Ми запропоновали термінове оперативне втручання – собаці на очах ставало гірше, навіть підводитися на передніх лапах без сторонньої допомоги він не міг, самостійно тримати голову – теж.

Оперативне втручання, яке чекало на нашого пацієнта – вентральна щілинна корпоректомія. Під час операції ми видалили близькі до патології ділянки хребця, щоб отримати вільний доступ до пошкодженого диска та провели його видалення. Незважаючи на дуже високий ризик пошкодження міжхребцевих нервів та спинного мозку, операцію вдалося провести за планом. Тим не менш, обґрунтовані сумніви в тому, що собака зможе ходити, все ж таки були, адже з моменту трагедії пройшло вже більше двох тижнів і могли статися незворотні неврологічні зміни.

Проте, Снупі зумів нас здивувати – через кілька днів після операції пацієнт уже почав піднімати голову, припинився жахливий біль. Післяопераційна терапія також досить швидко принесла результати – Снупі став підніматися на лапках, намагатись ходити. Невпевнено, часто падаючи і спотикаючись, але все ж таки ходити! Після тривалого періоду реабілітації хода стала впевненішою, собака радував своїми успіхами і нас, і своїх власників.

Терміни:

Грижа міжхребцевого диска у собаки (або пролапс) – це патологія, коли через пошкодження фіброзного кільця, пульпозне ядро міжхребцевого диска частково пролабує (випинається), що викликає здавлення спинного мозку.

Атаксія у собаки – це порушення координації чи, інакше кажучи, узгодженості дії різних м’язів, що проявляється розладом статичних функцій.

Тетрапарез у собаки – це парез усіх чотирьох кінцівок. За такої форми парезу відбувається повне знесилення рухової функції всіх лап, як наслідок ураження нервової системи.