Грижа хребта у такси

Грижа хребта у такси виявилася досить незвично. Собака відмовився від їжі, почалося блювання. У сторонній клініці симптоматику інтерпретували як отруєння і, не переймаючись подальшим пошуком, почали лікувати.

За кілька днів після лікування у Роя віднялися передні лапи. Власники звернулися вже до іншої клініки, де лікарі встигли провести КТ та виявити грижу у шийному відділі хребта. Тоді ж у Роя віднялися й задні лапи – тетрапарез.

Власникам запропонували операцію, але вони відмовилися та приїхали до нас за підтвердженням діагнозу. На підставі знімків ми підтвердили і діагноз, і необхідність термінової операції. Власники вирішили оперувати собаку в нас і протягом години Рой був у госпіталі. Собаку прооперували ургентно – кожен день зволікання у таких випадках загрожує незворотнім пошкодженням спинного мозку. А в Роя ще стільки доріг лишилося непройдених!

Операції на хребті у Фауна-сервіс проводяться часто, але цього разу ситуація була особливою. Вся справа у доступі. Зазвичай під час операцій на хребті використовується дорсальний доступ (зі спини). Цього разу зважаючи на особливості розташування грижі, був потрібен вентральний доступ, тобто в положенні на спині, в області шиї, де розташовані артерії, вени та нервові стовбури. Загалом джекпот.

Рою було проведено корпоректомію – тобто, щоб дістатися грижі, нам довелося резеціювати тіла двох хребців і лише тоді зі своєрідного “колодязя” (фото) нам вдалося витягти фрагменти фіброзного кільця, які увійшли до спинномозкового каналу. Обтурація спинномозкового каналу виявилася досить великою – на 65% (протягом приблизно сантиметра) але шанси на те, що Рой зможе ходити, були дуже високі.

Грижа хребта у собаки, операція

З усіма складнощами впоратися вдалося. На четвертий день Рой уже невпевнено, але ходив. Лапи слухалися неохоче, ніби за ці кілька днів уже забули, як це – ходити. Однак досить швидко згадали, чому ми всі дуже зраділи.

Насамкінець, хочемо звернути вашу увагу на те, що у випадку з грижами (як, втім, і з травмами хребта), рахунок йде часом на години, навіть не на дні – незворотні зміни в спинному мозку відбуваються дуже швидко і важливо не втратити можливості повернути тварині можливість ходити.