Остеосаркома ребра у собаки

Джессі збив автомобіль. Візуально травми, отримані собакою, не були серйозними, проте власники провели всілякі дослідження, які, втім, підтвердили – собака відбувся «легким переляком».

Пройшло близько місяця після аварії і самопочуття Джессі стало погіршуватися – з’явилася задишка, собака стала апатичною, зник апетит. КТ, яке провели власники, виявило досить велике новоутворення у грудній порожнині. Поступово збільшуючись у розмірах, утворення заповнювало грудну порожнину, здавлюючи легені та викликаючи низку інших проблем.

Власники звернулися за віддаленою консультацією (вони з іншої країни) але, отримавши рекомендації щодо подальшого лікування, вирішили таки привезти собаку до Києва, до госпіталя.

Операція, що чекала на собаку, була складна, оскільки ми виявили пухлинний процес. Імовірно, остеосаркома ребра у собаки поширилася у грудну клітину і зайняла більшу її частину. Прогноз давали дуже обережний, але власниця наполягала на операції.

Під час оперативного втручання вдалося зрозуміти природу утворення – внаслідок аварії собака отримав травму ребра, результатом якої став розвиток остеосаркоми ребра, яка досить швидко почала збільшуватись у розмірах, провокуючи серйозні порушення у роботі дихальної та серцево-судинної систем.

Післяопераційний період був непростим, але Джессі впоралася. На жаль, незважаючи на те, що метастазів у легенях не було і пухлину вдалося видалити всю, прогноз для Джессі у нас був несприятливий, оскільки остеосаркома є дуже агресивною пухлиною, яка швидко дає рецидиви.

Даний клінічний випадок – ще одне нагадування про те, що за будь-якої травми (автоаварія, падіння з висоти) необхідно проводити повне обстеження тварини, а після – ретельно стежити за її станом. Деякі травми можуть проявити себе через деякий час і дуже негативним чином.