Пухлина грудини у собаки

Цей клінічний випадок не про лікарів, не про тварину – про власників. Саме їх уважність та турбота дозволили виявити – найсерйознішу патологію, якою є пухлина грудини у собаки.

 Так, ми розуміємо, що власники не лікарі. Що ви не завжди здатні оцінити серйозність проблеми, але ніхто, ніхто крім вас не знає краще за вашу тварину. І тільки ви можете помітити нехарактерну поведінку, вимушену позу, погляд, що змінився, і зробити перший крок до вирішення проблеми. 

Сьома — представник гордої японської породи. Сьому оперували з приводу доброякісних новоутворень – між пальцями виросли невеликі пухлини, які явно заважали собаці – він постійно гриз і вилизував лапки. Під час лікування улюбленця власники поскаржилися на те, що Сьома не може лежати на животі. Лягає і довго намагається зручніше влаштуватися, але все ж таки перевертається на бік. Вимушена поза собаки стурбувала власників, і вони вирішили з’ясувати, у чому причина. Сьомі провели ретельний огляд, зробили рентгенограму хребта та грудної клітки. Саме в ній, у грудній клітці й ховалася проблема — на знімках було чітко видно деформацію 4 та 5 фрагментів грудини, їхнє зміщення відносно один одного.

Лікарями та власниками прийнято рішення оперувати. Під час втручання було виявлено остеохондрому — доброякісну пухлину, що утворилася на межі фрагмента грудини та хряща. Саме вона стала причиною деформації грудини та больових відчуттів, через які Сьома не міг лежати на животі. Нами було проведено видалення двох кісток грудини з висіченням прилеглих тканин, виконаний металоостеосинтез. Операція технічно складна, оскільки у небезпечній близькості перебувають міжреберні артерії та вени. Ми впоралися, впорався і Сьома — на четвертий день після операції красень повернувся додому.