Злоякісна пухлина молочних залоз у кішки

Внутрішньопротоковий фіброзний рак молочної залози з ділянками інвазивного раку та вогнищевими некрозами пухлинної тканини. Злоякісна пухлина молочних залоз у кішки. Операція: висічення пухлини 1-2 молочної залози у стадії розпаду з видаленням регіонарних пахвових лімфовузлів.

Кішку звуть Пуша. Було б іронічно, якби вона була сфінксом, але Пуша, як і належить кішці з таким ім’ям, може похвалитися прекрасною біло-сірою шерсткою. А чим Пуша похвалитися не могла, то це декількома досить великими пухлинами, які розташувалися в пахвовій западині і поширювалися в ділянку грудної клітки.

У рідному місті Пушу оперувати відмовилися – сказали, кішка не витримає такої складної та об’ємної операції. Але Пуша хотіла жити. І що важливо, щоб вона жила хотіли і її власники.

Так пуша потрапила до нас. Кішку уважно обстежили та жодних протипоказань для проведення операції не виявили. Єдиною проблемою був надто високий рівень лейкоцитів – 53 тисячі за норми 15-17. Тому хвостату довелося трохи стабілізувати перед оперативним втручанням.

Ще під час огляду було зрозуміло, що операція на нашу пацієнтку чекає непроста. УЗД підтвердило – легко не буде, пухлина вже може розпаду. Так і сталося.

Те, що ви бачите на фото – лише вершина айсберга. Пухлина проросла глибоко в пахву, вразила лімфатичні і пахвові вузли. Пахвова область – не найпростіше місце. Там проходять великі судини та нервові стовбури, які забезпечують нормальну роботу грудної кінцівки. Всі вони були так чи інакше вражені пухлинним процесом. Щоб роз’єднати це поєднання хворих і здорових тканин, знадобилося чимало часу. Проте все вдалося. Новоутворення разом із ураженими вузлами видалено, судини та нервові стовбури не пошкоджені. Додатково проведено шкірну пластику – розмір післяопераційної рани занадто великий, просто накласти шви було неможливо.

Пуша вдома. На жаль, пухлина виявилася злоякісною, але на щастя (обов’язково має бути щось хороше, правда?), метастазів немає, тому попереду гарна кішка з пухнастим ім’ям ще має чимало різних пригод. Впевнені – лише добрих.