Заворот повіки у собаки

Ентропіон, або заворот краю повіки – часто поширене захворювання у деяких порід кішок і собак.

Серед собак до завороту повік найбільш схильні мопси, чау-чау, шарпеї, французькі та англійські бульдоги, пекінеси та мастифи. Серед котячих ця патологія найчастіше зустрічається у мейн-кунів, персів, британців та сфінксів.

Заворот повік буває як первинний – в результаті генетичної схильності або неправильного формування повіки, так і вторинний – що виник через травму або вікові зміни.

Визначити у вихованця заворот повіки досить просто: ви побачите, як вії завертаються всередину і торкаються рогівки. Це викликає сльозотечу, виділення з очей, світлобоязнь.

Згодом при завороті повіки можуть розвинутися супутні неприємності:

  • кон’юнктивіт;
  • ерозія рогівки;
  • поверхневий судинний кератит;
  • пігментозний кератит;
  • виразка рогівки.

Заворот повіки у собаки не лікується консервативним шляхом. Медикаментозна терапія використовується лише на ранніх етапах зниження клінічних проявів патології. Вирішально ж виправити проблему може лише оперативне втручання.

У нашого пацієнта складка повіки кілька разів загорнулася всередину, що призвело до серйозних проблем з очима. Волосся з повіки та зі складки постійно треться об поверхню очного яблука і викликає виразки, кератит, аж до більма, з яким неможливо впоратися.

У цьому випадку собака повністю втратила зір на одному оці, друге око частково зберегло зір. Фахівець-офтальмолог після огляду Кортні дійшов висновку, що може допомогти кератопластика – пересадка рогівки. Пересадка донорського клаптя на пошкоджену частину ока дасть собаці можливість бачити

Але перед тим необхідно було прибрати складки, що заважали, і усунути заворот повіки.

Фото в процесі заживання.

На четвертий день після операції Кортні вже зміг розплющити очі і нарешті подивитися на світ.