Пухлина носа у собаки

За пару-трійку місяців до звернення до госпіталя, у Тіма – дорослого американського пітбультер’єра, з’явилися слизово-гнійні виділення з носа. Спочатку вони були несуттєвими, тому на них практично не звертали уваги – нежить, не страшно, минеться. Про те, що це може бути пухлина носа у собаки, ніхто не думав.

Проте, нежить не проходив: виділення ставали густішими, інтенсивнішими, після – стали з’являтися кров’янисті вкраплення. Крім цієї симптоматики, стан собаки був цілком нормальним – ні хворобливості, ні задишки, ні апатичності не було. Коли у виділеннях з’явилася кров, Тім пройшов курс антибіотикотерапії, але консервативне лікування не допомогло, більше того – собака почав задихатися.

До нас власники Тіма потрапили, коли пес був уже досить у тяжкому стані. Рентгенологічне дослідження голови показало наявність новоутворення, а результати КТ підтвердили діагноз: пухлина носових ходів. Найчастіше такі пухлини доброякісні (пухлини PaPoVa) і, забігаючи наперед, скажу, що пухлина Тіма була саме така.

Звичайно, доброякісний характер пухлини носа давав більше надії на сприятливий результат, але розміри її все ж таки викликали побоювання – завдяки знімкам КТ вдалося більш-менш зрозуміти обсяг операції, але картину загалом ми могли побачити лише провівши трепанацію.

До речі, трепанаційний отвір довелося суттєво розширити вже після отримання доступу до пухлини – окрім утворення в лобових синусах зібралося чимало гною і, щоб повністю очистити порожнину, довелося провести і трепанацію кісток лицьового черепа.

Після санації та дренування порожнини рану вшили. На десятий день після зміцнення лінії швів ми виписали пацієнта додому. Завдяки правильно обраній методиці, косметичного дефекту видно не було і після відростання шерсті на мордочці Тіма залишився лише невеликий шрам, як спогади про важку операцію.

На завершення скажу про нежить у кота чи собаки – якщо він не припиняється тривалий час, не чекайте. Проведіть рентгенологічне дослідження голови – пухлини носа у собак і котів не такі вже й рідкісні, як мені хотілося б.