Бойові травми тварин – домедична допомога

Під час війни тварини страждають так само, як і люди. Різного виду пошкодження внаслідок воєнних дій – сурова реальність собак, котів та інших тварин, які раніше жили у безпеці.

Нажаль, у бойових умовах постраждалим тваринам практично неможливо надати кваліфіковану медичну допомогу, незважаючи навіть на те, що багато ветеринарних лікарів наразі воюють у лавах ЗСУ. Пріоритет – завжди люди. Проте, травин також не можна залишати без допомоги.

Я підготував детальну презентацію із відеороликами, де розказую та показую, як можна допомогти тваринам, які постраждали внаслідок бойових дій. Зверніть увагу, йдеться про екстрену домедичну допомогу, що може надати кожен.

Згодом цю презентацію буде розбито на окремі відеоролики, які ми розмістимо у відповідні розділи цього сайту, щоб було легше орієнтуватися. Зараз – до вашої уваги перша частина презентації.

Про що говоримо?

  • Про загальний алгоритм надання першої допомоги в польових умовах;
  • Про засоби для зупинки кровотечі та варіанти її зупинки (тампонади, пов’язки, джгути на різні кінцівки (покроково, на відео));
  • Про інфузійно-транфузійну терапію (катетеризація на різних кінцівках, веносекція – відео);
  • Про вогнепальні поранення: кульові та осколкові (будова ранового каналу, алгоритм домедичної допомоги, накладання різноманітних пов’язок при пораненнях (покроково, відео)
  • Про тактичну аптечку для тварин (перелік необхідного)
  • Про переломи та вивихи (ознаки переломів та вивихів, огляд тварини, надання першої допомоги (накладання шини – відео)