Саркома у кішки

Чи може саркома у кішки розвинутися швидко і майже непомітно? Цілком. Приклад цього – Мелісса, пухлини якої розрослися буквально протягом місяця. Власники зорієнтувалися швидко, коли на м’якому котячому животі виявилися раптово дуже щільні на дотик, освіти звернулись до лікаря.

Роздумів – оперувати чи ні, не було – пухлина молочних залоз, доброякісну чи злоякісну, необхідно видаляти. Після необхідних досліджень Айшу поклали на операційний стіл.

Під час операції нам довелося видалити не тільки пухлини але й усі прилеглі молочні залози, інакше пухлина поширилася б і далі. Через це операція вийшла дуже об’ємною. Пухлина встигла розростись у підшкірно-жировій клітковині, яка була також уражена злоякісними клітинами. Щоб максимально запобігти поширенню пухлини та можливим рецидивам хірургам потрібно видалити значну кількість тканини.

Внаслідок такого втручання утворюється величезна рана, для закриття якої потрібно робити пластику. Тут також є підводні камені: при пластику можливі проблеми із загоєнням рани та поява некрозів, оскільки порушено кровопостачання цих клаптів.

Чи варто оперувати злоякісні пухлини у тварин? Це питання часто звучить від власників, чиї вихованці страждають від пухлин. Так, якщо немає метастазів. І навіть якщо вони є – кожну ситуацію потрібно розглядати індивідуально. Тварини з раком можуть повноцінно прожити ще не один рік за умови дотримання всіх лікарських приписів.