Поліпоз у собаки

Безліч поліпів на слизовій оболонці сечового міхура – сечокам’яна хвороба і поліпоз у собаки.

Мелісса – п’ятнадцятирічний джек-рассел терьер. Довгий час собака мочилася кров’ю і довгий час власниця намагалася її лікувати. На жаль, спроби консервативного лікування закінчилися невдачею і, коли наші колеги виявили камінь у сечовому міхурі, постало питання про операцію.

Для уточнення діагнозу та визначення подальшої тактики лікування Меліссу привезли до нас. Під час УЗД, ми виявили не лише великий камінь, що про нього розповіли власниці у сторонній клініці, а й безліч дрібних камінців. Крім того, на УЗД візуалізувалося пухлиноподібне утворення на дні сечового міхура.

Оперувати собаку власниця вирішила у нас, у Фауна-Сервіс. Ми провели відкриту цистолітотомію (ендоскопічна цистолітотомія при великій кількості каменів та підозрі на пухлину – неможлива), видалили каміння та виявили п’ять поліпів на слизовій сечового міхура.

Всі поліпи були видалені, стінка сечового міхура вшита. Собака потроху повертається до колишнього життя.

 

Кров у сечі – одна з ознак сечокам’яної хвороби, яку часто лікують як цистит. Повторна поява крові або відсутність ефекту від консервативного лікування – серйозна нагода пройти додаткове обстеження або отримати другу думку.