Пухлина печінки у кота

Пухлини печінки у домашніх тварин зустрічаються найчастіше у похилому віці і “зловити” початок патологічного процесу дуже складно. Це пов’язано з тим, що пухлина печінки у кота чи собаки не дає специфічної симптоматики – тварина може відмовитись від їжі, втратити вагу, періодично блювати. Часто власники списують ці прояви на вік і за допомогою звертаються надто пізно.

Басі 13, 5 років. Її привезли до госпіталю, коли вона відмовилася від їжі. Загальний стан тварини був досить важким і під час УЗД з’ясувалась причина – пухлина частки печінки в області жовчного міхура. Метастазів у легенях не було, тому ми запропонували видалити пухлину.

Рішення про операцію приймалося складно – спочатку власник відмовився від радикального методу та кішці провели детоксикаційну терапію, яка була покликана покращити показники організму.

Трохи подумавши, власник вирішив оперувати і Басю почали готувати до операції. Під час втручання виявилося, що пухлина вразила не тільки частку печінки, а й проросла у стінку жовчного міхура, тому разом із резекцією печінки у кішки було проведено видалення жовчного міхура.

Оперативні втручання печінки завжди складні. Вся справа в тому, що сам орган, а також область навколо нього, насичена великою кількістю кровоносних судин, поряд проходять великі артерії та вени, пошкодження яких призводить до значної крововтрати та смерті на операційному столі.

Але все пройшло добре. Після оперативного втручання Бася перебувала під наглядом лікарів стаціонару, після – вирушила додому, де потроху повертається до звичайного котячого життя.