Численні травми органів черевної порожнини у собаки

Діна потрапила до автоаварії. Зірвавшись з повідця, собака вибіг на дорогу і став злякано метатися між машинами, поки не отримав сильний удар бампером.

Тварину доставили до ветеринарного госпіталю практично відразу ж, тому що встати собака самостійно не міг, тихо перебирав лапами і скиглив від болю.

Під час огляду ми виявивили твердий, болісний живіт, під ребра йшла гематома. УЗД органів черевної порожнини показало наявність вільної рідини, численні травми органів черевної порожнини у собаки.

Собаку терміново поклали на операційний стіл. Під час проведення діагностичної лапаротомії було виявлено численні ушкодження – розрив нирки, підкапсульна гематома селезінки, гематома заочеревинного простору, розрив печінки, внутрішньочеревна кровотеча, перфорація сечового міхура, перитоніт.

Як бачите, операція на Діну очікувала дуже серйозна і велика – практично кожен орган черевної порожнини сильно постраждав. Під час втручання ми здійснили видалення нирки, резекцію печінки, ушивання сечового міхура.

З огляду на тяжкість пошкоджень, було вирішено поставити керовану лапаростому (ушивання в передню черевну стінку блискавки), щоб у будь-який момент можна було провести повторну ревізію органів черевної порожнини.

Після тривалого періоду реабілітації, який собака провів у госпіталіі, він вирушив додому і більше на дорогу – ні лапою (принаймні, обіцяв)!

Терміни:

Діагностична лапаротомія – це вид хірургічного доступу під час операції. Під час лапаротомії пошарово розсікаються тканини передньої черевної стінки, щоб отримати доступ до органів черевної порожнини та порожнини малого таза для проведення ревізії внутрішніх органів.

Керована лапаростома — метод закриття хірургічної рани, у якому рана не зашивається, а неї вшивається блискавка «зіппер», що дозволяє без глибокого наркозу розкрити блискавку, оглянути органи черевної порожнини, добре промити і знову закрити блискавку.