Атрезія анального отвору у кошеня

Нашому пацієнтові було близько трьох місяців, коли власники звернули увагу на те, що він насилу какає і йому дуже складно пісяти. З цими скаргами вони й потрапили до мене на прийом. Під час огляду буквально відразу ж стала зрозумілою причина проблемного туалету малюка – атрезія анального отвору. У нашому випадку – часткова. Це означає, що анальний отвір було сформовано, але він занадто вузький – калові маси не проходили в повному обсязі та накопичувались у товстому кишківнику (копростаз).

Крім цього, було виявлено і причину слабкого сечовипускання – фімоз. Це вроджена патологія статевого члена, при якій отвір епітеліальної тканини крайньої плоті звужений, що перешкоджає вільному виходу голівки і, відповідно, заважає вільному виходу сечі.

Оперативне втручання було проведено у два етапи – під час першого етапу ми провели пластику препуція у кошеня. Іншими словами – резеціювали  шматочок шкіри, яка закривала головку статевого члена і перешкоджала вільному сечовипусканню.

Другим етапом була проведена пластика анального отвору – ми розширили його до необхідного розміру, забезпечивши тим самим нормальну прохідність фекальних мас. Нам вдалося зберегти м’язи анального сфінктера, які забезпечують порційне виділення калових мас, тому подальших проблем із випорожненням кишечника у кошеня не буде.

Вже через два дні малюк випорожнював кишечник нормально, а мочитися самостійно та достатніми «порціями» став уже наступного дня. Ще тиждень малюк провів у стаціонарному відділенні госпіталя, а потім вирушив додому – відновлюватися завжди краще в рідних стінах.