Вогнепальне поранення у собаки

Барбос та Яся – собаки, яких розстріляли з дрібнокаліберної гвинтівки. Барбосу пощастило більше – у нього були зачеплені тільки м’які тканини. Кулі витягли, він швидко одужав і подався додому відновлюватися.

У Ясі проблеми були набагато серйозніші. Рентгендослідження показало, що стегнова кістка розбита на дрібні уламки і без операції не обійтися. Пацієнта підготували до проведення складної операції: перелили кров, вивели із шоку та стабілізували стан тварини.

Слід зауважити, що вогнепальні поранення, а особливо переломи, мають цілу низку особливостей, що відрізняються від звичайних переломів, або колотих, різаних ран. Справа в тому, що кулі мають велику кінетичну енергію, яку вони віддають навколишнім тканинам та кісткам при пораненнях. Тому такі рани супроводжуються чотирма додатковими зонами ушкодження, що призводить до більш важкого перебігу ранового процесу та тривалого загоєння.

У Ясі був дуже складний багатооскольчатий перелом, причому кісткові уламки відірвані від м’яких тканин, кістковий мозок у ділянці перелому просто був відсутній, а м’язи та судини розірвані та розмозжені.

Всі ці ушкодження значною мірою знижують ймовірність гарного загоєння рани та консолідації (зрощенню) перелому. Лікування подібних переломів потребує спеціальних знань, досвіду та відповідного обладнання. У Фауна-сервіс застосовуються різні варіанти фіксації кісткових уламків, як внутрішні, і зовнішні. Випадок, з яким ми зіткнулися у Ясі, вимагав комбінованого варіанта фіксації: і внутрішнього, і зовнішнього. Спочатку необхідно було зібрати всі уламки та уламки, скріпити їх усередині дротом та пластиною, а потім встановити додатково апарат зовнішньої фіксації для стабілізації місця перелому.

Апарат для зовнішньої фіксації кісткових уламків був винайдений мною 15 років тому і на той час успішно застосовується в травматології дрібних свійських тварин. Він має ряд переваг перед існуючими аналогами, а найголовніше, дуже простий та ефективний у роботі. За допомогою комбінованого варіанта фіксації зламаної кістки, нам вдалося досягти хорошого результату лікування: через три тижні після операції Яся впевнено спирається на травмовану кінцівку і незабаром бігатиме!